Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

Leczenie depresji

Ciągły stres, postęp cywilizacyjny, wzory, których nie da się dogonić oraz presja społeczna sprzyjają powstawaniu wielu zaburzeń. Jednym z nich jest depresja. Niestety, przez wiele osób traktowana często jest jak wymysł lub fanaberia. Można powiedzieć, że jest to nieproszony gość, który zakotwiczył się w Twoim umyśle i odbiera Ci radość i chęć do życia. Na szczęście leczenie depresji w Warszawie jest łatwo dostępne – także w naszej poradni.

Depresja- jakie są jej objawy?

Pierwszym i najbardziej rozpoznawalnym objawem depresji jest postępująca apatia i obojętność. Oczywiście, jeżeli masz kilka gorszych dni, to nie oznacza, że masz depresję. Chandra czy gorszy nastrój może zdarzyć się każdemu. Jeżeli jednak stan ten utrzymuje się kilka tygodni lub miesięcy, a nawet lat, to nie powinieneś tego bagatelizować, tylko udać się do specjalisty i porozmawiać o swoich problemach.

Depresja nie musi objawiać się jedynie w smutku i braku chęci do życia. Bardzo często towarzyszy jej lęk, ataki paniki, fobie oraz szereg objawów, które towarzyszą zaburzeniom nerwicowym, a depresja jest z nimi silnie powiązana. Od strony chemicznej z kolei jest to niewystarczająca ilość dopaminy i serotoniny w połączeniach neuronowych.

Leczenie depresji

Jeżeli chodzi o leczenie depresji, Warszawa jest jednym z miejsc, w którym można znaleźć szybko odpowiedniego specjalistę. Występują dwa rodzaje leczenia, które oczywiście można ze sobą połączyć. Pierwszym jest psychoterapia, a drugim farmakoterapia. Ten pierwszy jest wskazany, jeżeli depresja wywołana jest silnym przeżyciem, traumą lub nerwicą, której współtowarzyszy. Jeżeli jesteś gotowy na podjęcie takiego leczenia, istnieje duża szansa na całkowitą remisję i powrót do zdrowia. W tym przypadku najważniejsze są:

– akceptacja objawów,
– akceptacja tego, że przez pewien okres będziesz się gorzej czuć,
– konfrontowanie się ze swoimi lękami i fobiami,

Oczywiście, początki terapii mogą się wydawać trudne, skoro nawet wstanie z łóżka jest wyzwaniem. Depresja nie mija samoistnie, dlatego bardzo istotne jest, żeby poszukać pomocy u specjalisty. W naszej poradni pomagamy osobom borykającym się z depresją. W tym celu stosujemy różnego rodzaju techniki terapeutyczne oraz wspieramy w powrocie do zdrowia.

Psychoterapia i farmakologia nie musza stanowić odrębnych metod leczenia. Obie formy bardzo dobrze się uzupełniają i przynoszą wymierne efekty. Jeśli czujesz, że potrzebujesz pomocy, zmagasz się z depresją lub podejrzewasz, że Twój obniżony nastrój to nie tylko „gorszy dzień”, ale głębszy problem, skontaktuj się ze specjalistami z naszej poradni Właściwy Moment.