Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

Co warto wiedzieć?

Warto mieć świadomość, że dla każdego sportowca psycholog będzie posiadał indywidualny plan treningu mentalnego. Istnieją plany krótkoterminowe, które dedykowane są sportowcom niemającym utrwalonych, negatywnych nawyków, lecz chcą usprawnić pewien aspekt funkcjonowania w swojej dyscyplinie. Plan długoterminowy to z kolei nic innego niż cykle spotkań, podczas których wraz z psychologiem możesz analizować swoje emocje i szukać ich źródeł. Taki trening mentalny jest wskazany osobom z zakorzenionymi i utrwalonymi błędnymi przekonaniami, które hamują ich rozwój i degradują karierę sportową.

Co więcej, warto skorzystać również z oferowanych i proponowanych przez psychologa wyjazdów motywacyjnych, relaksacyjnych czy doskonalących. Pozwalają one oderwać się od rzeczywistości oraz wyciszyć i ukoić emocje. Kontakt z naturą ułatwia proces przyswajania  i rozumienia swoich wewnętrznych odczuć oraz wzmacnia pracę z treningiem mentalnym. Warto zdecydować się na TM nawet wtedy, gdy nie zostaną zdiagnozowane żadne problemy, ponieważ prewencja zdrowia psychicznego jest ważnym elementem utrzymania higieny umysłowej.

 

„… Wątpliwości zabiły więcej marzeń niż jakiekolwiek porażki 

„Koncentracja to umiejętność myślenia zupełnie o niczym, wtedy gdy jest to absolutnie konieczne…” R.Knight

 

Katarzyna Krzemińska

Coś o mnie: Psychologia zawsze była moją pasją, inspirował mnie ludzki umysł i emocje towarzyszące na każdym kroku, dlatego też od najmłodszych lat zgłębiałam tajniki ludzkiej natury czytając książki, artykuły i wszelkie materiały słynnych psychologów czy psychiatrów. Nauka i praktyka otworzyła przede mną wiedzę dzięki której mogę wyjść naprzeciw problemom drugiego człowieka, borykającego się ze swoimi lękami, ograniczeniami czy brakiem wiary w siebie.  Ale psychologia to również wieczne wyzwania i ciągła nauka, dlatego nie zaprzestaję przyswajania wiedzy i szkoleń tematycznych, na bieżąco uczestniczę w konferencjach, sympozjach i seminariach m.in.  II Sympozjum Polskiego Towarzystwa Psychologii Behawioralnej, Konferencja „Synergia a dobro wspólne”, konferencja „Krimed”, Ogólnopolska Konferencja „Zdrowie Psychiczne Wyzwaniem Naszych Czasów” .  Podnoszę swoje kwalifikacje biorąc udział w szkoleniach i warsztatach również za granicą,  m.in. Trening twórczego myślenia, prowadzony przez naukowców z Instytutu Psychologii UJ. Jestem  zwolenniczką podejść w oparciu o mechanikę kwantową, którą z sukcesem wykorzystuję w  psychologii wychodząc daleko poza ramy tradycyjnych metod i nurtów.  Zostałam wyróżniona za indywidualne spojrzenie na problem pomocy emocjonalnej oraz nowatorskie zmiany w modelu edukacyjnym. Ale szczególne  zamiłowanie do psychologii sportu skłoniło mnie  do intensywnej pracy nad diagnozą potrzeb współczesnego sportowca. Jestem twórca dedykowanych warsztatów dla sportowców „Świadomy Zawodnik”oraz organizatorką wyjazdów motywacyjnych czy relaksacyjnych.   Z wyróżnieniem ukończyłam na AWF kurs  trenera zapasów.

Odbyłam praktykę  m.in. na oddziale neuropsychiatrii – Szpital G.Rummo USL n.5 w Benevento oraz w Sektorze przestępczym Biura Sprawiedliwości Pokoju Palazzo di Giustizia w Neapolu.

Szerokie kwalifikacje poszerzają moją wiedzę, podnoszą jakość oraz skuteczność mojej pracy:

– dyplom Akademii Terapeuty Pomocy Emocjonalnej.

Specjalność: Pomoc Rodzinie Normalnej i Dysfunkcyjnej

– certyfikat psychologii sportu

– licencjonowany trener zapasów

– certyfikat Technik Poznawczo Behawioralnych w Profilaktyce i Terapii

– certyfikat Profesjonalnej Pomocy Psychologicznej i interwencji dla Osób w Kryzysie i Traumie

– certyfikat Psychologii Klinicznej z elementami metod terapii wspomagającej

– certyfikat Diagnozy i Oceny Traumy Psychicznej z Wczesna Interwencja Psychotraumatologiczną i Podstawami Psychiatrii

– certyfikat Pracy Socjoterapeutycznej

certyfikat  z Organizowania Grup Wsparcia

– dyplom Pomocy Psychologiczno- pedagogicznej

 

Dorota Raben

Dorota Raben – Mentor – Trener – Mówca motywacyjny. ( j.polski i j. angielski)
Strateg. Doradca biznesowy, personalny oraz w zakresie rozwoju osobistego.

Związana z biznesem w Polsce i poza granicami kraju od 30 lat

Ekspert w dziedzinie zarządzania, logistyki i Supply Chain.

Doktor nauk społecznych: zarządzanie i jakość, wykładowca logistyki, strategii budowania firmy i myślenia strategicznego.

Certyfikowany trener biznesu i organizacji szkoły Brian Tracy International.

Uczestnik debat wielu konferencji, seminariów. Mówca motywacyjny na wielu wydarzeniach z zakresu rozwoju osobistego.