Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

Terapeuta

 

Zaburzenia psychiczne są coraz częstszym problemem w naszym społeczeństwie. Stres, wymagająca praca, rodzinne obowiązki i brak odpoczynku – wszystkie te elementy nakładają się na siebie, czego konsekwencją są problemy psychiczne i psychologiczne, takie jak na przykład zaburzenia lękowe, depresja czy uzależnienia. Pierwszym krokiem do lepszego życia jest zmierzenie się ze swoimi problemami i znalezienie odpowiedniej pomocy. Kluczem do sukcesu jest bez wątpienia dobry terapeuta.

Gdzie szukać i czym kierować się przy jego wyborze?

Osobą, która może pomóc Ci w zrozumieniu Twoich emocji i problemów, jest doświadczony terapeuta. Warszawa to duże miasto, które obfituje w polecanych specjalistów psychoterapii. To właśnie w stolicy znaleźć możesz takich specjalistów, którzy łączą znane od dawna, klasyczne metody terapeutyczne z medytacją, muzykoterapią i ćwiczeniami relaksacyjnymi. Te nowatorskie rozwiązania dają szansę na szybszy powrót do Twoich ról społecznych i dobrego funkcjonowania.

Warto podkreślić, że terapie te oparte są na najnowszych wytycznych i doniesieniach naukowych – efekty ćwiczeń są potwierdzone naukowo i w pełni bezpieczne. W Warszawie znajdziesz specjalistów między innymi od leczenia za pomocą światła, a także za pomocą kolorów. Inne stosowane techniki obejmują leczenie zapachami, a nawet przyjemne leczenie śmiechem.

Czego jeszcze nie wiemy, a co warto wiedzieć?

Warto mieć świadomość, że dla każdego z nas terapeuta będzie posiadał indywidualny plan terapii. Istnieją plany krótkoterminowe, które dedykowane są osobom niemającym utrwalonych, negatywnych nawyków, lecz chcą jedynie usprawnić pewien aspekt swojego funkcjonowania w społeczeństwie. Terapia długoterminowa to z kolei nic innego niż cykle spotkań, podczas których wraz z terapeutą możesz analizować swoje emocje i szukać ich źródeł. Taka terapia jest wskazana osobom z zakorzenionymi i utrwalonymi przekonaniami, które degradują ich życie społeczne.

Co więcej, warto skorzystać również z oferowanych i proponowanych przez terapeutów wyjazdów integracyjnych. Pozwalają one oderwać się od rzeczywistości oraz wyciszyć i ukoić emocje. Kontakt z naturą ułatwia proces zdrowienia i rozumienia swoich wewnętrznych odczuć. Warto zdecydować się na wsparcie psychologiczne nawet wtedy, gdy nie zostaną zdiagnozowane żadne problemy, ponieważ prewencja zdrowia psychicznego jest ważnym elementem utrzymania higieny umysłowej.

 

 

„… Nie ma lepszego ćwiczenia dla serca, niż sięganie i podnoszenie ludzi…Jon Holmes

„…Nie wystarczy trzymać się nadziei, trzeba dawać nadzieję innym. Nie wystarczy się uśmiechać w reakcji, trzeba się uśmiechać by wywołać reakcję. Nie wystarczy kochać, trzeba o tym mówić i zdążyć na czas…”    Klaudia P

 

Katarzyna Krzemińska

Psychologią zajmuje się z pasji i chęci pomocy. Pełna empatii i zrozumienia. Uczestnik wielu konferencji, sympozjów i seminariów tematycznych m.in. II Sympozjum Polskiego Towarzystwa Psychologii Behawioralnej, Konferencja „Synergia a dobro wspólne”, konferencja „Krimed”, Ogólnopolska Konferencja „Zdrowie Psychiczne Wyzwaniem Naszych Czasów”

Na bieżąco podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w szkoleniach i warsztatach również za granicą,  m.in. Trening twórczego myślenia, prowadzony przez naukowców z Instytutu Psychologii UJ Zwolenniczka podejść w oparciu o mechanikę kwantową, którą z sukcesem wykorzystuje w  psychologii wychodząc daleko poza ramy tradycyjnych metod psychoterapii.  Wyróżniona za indywidualne spojrzenie na problem pomocy emocjonalnej oraz nowatorskie zmiany w modelu edukacyjnym. Szczególne zamiłowanie do psychologii sportu skłoniło ją do intensywnej pracy nad diagnozą potrzeb współczesnego sportowca. Twórca dedykowanych warsztatów dla sportowców „Świadomy Zawodnik”oraz organizatorka wyjazdów terapeutycznych.  

Praktyka  m.in. na oddziale neuropsychiatrii – Szpital G.Rummo USL n.5 w Benevento oraz w Sektorze przestępczym Biura Sprawiedliwości Pokoju Palazzo di Giustizia w Neapolu.

– dyplom Akademii Terapeuty Pomocy Emocjonalnej.

Specjalność: Pomoc Rodzinie Normalnej i Dysfunkcyjnej

– certyfikat psychologii sportu

– certyfikat Technik Poznawczo Behawioralnych w Profilaktyce i Terapii

– certyfikat Profesjonalnej Pomocy Psychologicznej i interwencji dla Osoby w Kryzysie i Traumie

– certyfikat Psychologii Klinicznej z elementami metod terapii wspomagającej

– certyfikat Diagnozy i Oceny Traumy Psychicznej z Wczesna Interwencja Psychotraumatologiczna i Podstawami Psychiatrii

– certyfikat Pracy Socjoterapeutycznej

certyfikat  z Organizowania Grup Wsparcia

– dyplom Pomocy Psychologiczno- pedagogicznej

Dorota Raben

Dorota Raben – Mentor – Trener – Mówca motywacyjny. ( j.polski i j. angielski)
Strateg. Doradca biznesowy, personalny oraz w zakresie rozwoju osobistego.

Związana z biznesem w Polsce i poza granicami kraju od 30 lat

Ekspert w dziedzinie zarządzania, logistyki i Supply Chain.

Doktor nauk społecznych: zarządzanie i jakość, wykładowca logistyki, strategii budowania firmy i myślenia strategicznego.

Certyfikowany trener biznesu i organizacji szkoły Brian Tracy International.

Uczestnik debat wielu konferencji, seminariów. Mówca motywacyjny na wielu wydarzeniach z zakresu rozwoju osobistego.

 

Link do strony: http://dorotaraben.com/