Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?
AKCEPTUJĘ

Terapia dla par i małżeństw

Terapia dla par  może się przydać w każdym związku, w którym często dochodzi do kłótni i różnicy zdań. Niektóre związki rozpadają się „w ciszy”, a innym towarzyszą wzajemne oskarżenia. Jeśli nie możesz porozumieć się ze swoim partnerem i czujesz, że problem narasta, zapraszamy do skorzystania z usług naszej poradni małżeńskiej w Warszawie Właściwy Moment.

Naprawa relacji pomiędzy partnerami

Terapia dla par ma za zadanie naprawić relacje pomiędzy partnerami. Terapeuta skupia się na obu zainteresowanych stronach, słuchając ich i próbując pomóc im w rozwiązaniu zaistniałego problemu. Oczywiście relacja może się popsuć na skutek różnych czynników, m.in. zdrady partnera, kłamstwa lub braku komunikacji. Z każdej sytuacji jest jednak jakieś wyjście, dlatego warto się postarać o uratowanie małżeństwa. W pojedynkę może być to trudne, dlatego terapia często jest bardzo dobrym wyborem. Specjalista spojrzy na problem z boku i pomoże Ci go umiejętnie rozwiązać. Taka terapia jest w stanie:

-poprawić komunikację pomiędzy partnerami,

-wyjaśnić wszelkie nieporozumienia,

-znaleźć kompromisy,

-pomóc we wzajemnym zrozumieniu siebie.

Jak widać, nie warto zamykać się na pomoc płynącą z zewnątrz, ponieważ w wielu przypadkach może to być dla związku druga szansa. Sukces terapii zależy od wielu czynników (m.in. od zaangażowania obojga partnerów), ale jest to zdecydowanie krok, który warto podjąć.

Kto może skorzystać z terapii dla par?

Terapia dla par  może przynieść pożądany skutek i para zacznie rozumieć swoje wzajemne potrzeby. Najczęstszą przyczyną kryzysów jest brak komunikacji i nieświadomość odnośnie potrzeb drugiej strony. Poradnia małżeńska  jest w stanie Ci pomóc, niezależnie od tego, czy Twoje małżeństwo trwa 3 miesiące czy 5 lat. Terapia dla par jest przeznaczona nie tylko dla osób będących w związku małżeńskim, ale też dla każdej pary, która pozostaje w relacji niesformalizowanej.

Poradnia małżeńska

Nasza poradnia małżeńska w naszym gabinecie pomaga parom w kryzysie, ale również osobom, które pozostają w dobrej relacji i chciałyby nauczyć się więcej o sobie oraz wzajemnych oczekiwaniach. Zmiana sytuacji życiowej (np. wyprowadzka dorosłych dzieci) także jest dobrym powodem do skorzystania z terapii małżeńskiej. Do naszych gabinetów trafiają pary z różnymi problemami. Może to być np. brak poczucia bliskości, problemy z wyrażaniem uczuć lub bolesne przeżycia, takie jak zdrada jednej ze stron. W każdej z tych sytuacji służymy wsparciem i pomocą, która ma na celu uratowanie małżeństwa.